مقالات

14 وسیله ضروری خودرو

خیلی از ما در سال قصد رفتن به سفر با ماشین را داریم، و مجبوریم همیشه وسایل خاصی در ماشین خود برای یک سفر امن نگه داریم. البته اینجا در مورد انبوهی از زباله هایی که در حال حاضر در صندلی عقب هستند، صحبت نمی کنیم. توی این مقاله ما یک لیست از وسیله های ضروری خودرو را آماده کردیم که به شما کمک میکنه تا با موانع پیش بینی نشده در جاده مقابله کنید.

حتی امکان دارد در جاده به کسی که با مشکل مواجه شده است بتونید کمک کنید.

اما با این حال رانندگان شهری میتونند بدون برخی از این موارد به رانندگی خود ادامه بدهند، زیرا معمولا هرگز از خدمات تعمیر خودرو آنقدر دورنیستند، اگر در یک منطقه روستایی زندگی می‌کنید یا در حال برنامه‌ریزی برای یک سفر جاده‌ای طولانی هستید، ایده خوبی‌ست که برخی از موارد اضطراری را قبل از حرکت، دوباره بررسی کنید که با خیال راحت راهی سفر شید.

بعلاوه مواردی که در ادامه مقاله برای شما آوردیم را به چک لیست وسایل مورد نیازتون اضافه کنید.


1. مدارک مورد نیاز

جعبه یا هر جایی که مدارک خود را نگه می دارید دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که همه مدارک آنجا قرار دارند، مدارک شما اطلاعات مهمی مانند مصرف میزان سوخت را به شما می‌گوید، به علاوه اطلاعات مهم دیگری که مختص خودروی شما خواهد بود و نیاز است همراه با ماشین شما باشند.
توصیه می کنیم اطلاعات معاینه فنی و همچنین کپی بیمه نامه و دیگر اطلاعات خود را در یک مکان در ماشین خود نگه دارید.
ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما همیشه باید گواهینامه، بیمه نامه خود را در هر زمان که ماشین را رانندگی می کنید، به همراه داشته باشید. به خصوص هنگامی که کارت بیمه ای جدید درخواست داده اید و قرار است از طریق پست ارسال شود.

2. جک لاستیک، لاستیک زاپاس و آچار لاستیک

ما این را به عنوان 3 چیز در نظر می گیریم، اگرچه آنها باید با هم گروه باشند. هیچ چیز آنقدر ناامید کننده نیست که بفهمید لاستیک شما پنچر شده و جک خود را از گاراژ فراموش کرده اید بردارید. بنابراین، مطمئن شوید که جک، لاستیک زاپاس باد شده و آچار در ماشین دارید. اگر دو مورد از این موارد را دارید و سومی را ندارید، بی فایده‌ست.

برخی از خودروها دارای مهره های قفل کننده مخصوص هستند، بنابراین مطمئن شوید که یک کلید مهره هم همراه خود دارید.

3. کابل های جامپر

اگر باتری وسیله نقلیه شما از بین برود، کابل های جامپر به تنهایی برای بالا بردن دوباره موتور شما کافی نیستند. به همین دلیل، به یک تقویت کننده باتری اضطراری نیز نیاز دارید. مطمئناً، امدادهای کنار جاده‌ای همیشه یک گزینه است، اما اغلب، در صورت تأخیر یا در موقعیت خطرناکی که خودرو شماست می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

از کار افتادت باتری همیشه غافلگیرکننده و بسیار ناخوشایند است. اما اگر برای خرید کابل‌های جامپر اقدام کردید و دراستارت زدن باتری  مهارت دارید، زمان و روزتان برای این مشکل از بین نمی رود. البته بهتره در سریع ترین زمان ممکن چک کنیم دلیل خراب شدگی باتری چیست. میتونید از مقاله 20 نکته خرابی باطری خودرو نیز کمک بگیرید.

اکثر کیت های جامپ استارتر باتری جمع و جورهستند، و مغمولا با اتصالات USB ارائه می شوند تا همه دستگاه های شما را شارژ نگه دارند. چه بخواهید یک وسیله نقلیه را روشن کنید یا فقط نیاز به شارژ مجدد گوشی خود داشته باشید، کیت جامپ استارتر یک وسیله عالی برای نگه داشتن در ماشین و یک هدیه عالی برای دوستانی است که با خودروخود به کمپ زیاد می روند.

4. فشارسنج تایر

شاید براتون سوال شود که آیا این ابزار کوچک واقعا میتواند یکی از وسیله های ضروری برای خودروام باشد! هیچ کس نمی تواند فقط با یک نگاه به لاستیک، دقیقا بداند چه مقدار هوا از بین رفته است و چه مقدار باید اضافه شود. با این حال، با فشار سنج تایر به راحتی می توان فهمید.

این یک ابزار ایمنی فوق العاده مفید و ارزان است که هر صاحب خودرو باید آن را در جعبه ابزار خود نگهداری کند.

5. اسپری روان کننده WD-40

چند بار برای باز کردن مهره یا پیچ ماشین خود تلاش کرده اید و موفق نشده اید؟ مدام در حال تعویض پلاک، باز کردن مهره‌ها یا بی‌صدا کردن درب‌های لرزان هستیم و یک اسپری روان کننده WD-40 یک وسیله عالی برای نگهداری در ماشین است.

6. نوار چسب

در بسیاری از تعمیرات اضطراری، یک نوار چسب با دوام در وسایل ضروری خودرو نیاز است. استفاده از نوار چسب به عنوان یک ابزار تعمیر برای نشت، ترک ها و شکستگی های غیرمنتظره میتونه گزینه خوبی باشه.

7. لوازم نظافت

داشتن وسایل نظافتی و بهداشتی خاص در خودرو، جان شما را نجات نمی دهد، اما می تواند شما را از بهم ریختگی ها و کلافگی زیادی نجات دهد. برای سفری تمیزتر و راحت تر، این موارد را در ماشین خود نگه دارید:

  • کیسه های خرید قابل استفاده مجدد
  • دستمال توالت
  • سطل زباله ماشین
  • بطری های آب

8. جعبه کمک های اولیه

شما هرگز نمی دانید چه زمانی به جعبه کمک های اولیه نیاز دارید. زندگی راهی برای ایجاد خراش های غیرمنتظره روی شما را پیدا می کند، به خصوص اگر بچه دارید. ممکن است لازم باشد یک بریدگی را تمیز کنید یا یک زخم را بانداژ کنید. اگر زمان زیادی را در وسیله نقلیه خود می گذرانید، داشتن یک کیف کوچک از لوازم ضروری پزشکی بسیار راحت تر است.

کیف شما باید شامل مواردی مانند چسب زخم، پماد، پد گاز، قیچی و دستکش باشد.

9. چراغ قوه تاکتیکی

چراغ قوه تاکتیکی قوی در ماشین برای تاریک ترین لحظات و یا تعمیرات بسیار کاربردیه. اگر چراغ قوه شما به باتری نیاز دارد، داشتن باتری اضافه در جعبه خود نیز ضروریست.

چراغ قوه های تاکتیکی توسط پلیس مورد استفاده قرار می گیرند، پس علاوه بر تابش نور بسیار بیشتر، می توان از آنها به عنوان یک ابزار دفاع شخصی نیز استفاده کرد.

10. چند ابزار

در صورتی که به قیچی، پیچ گوشتی یا چاقوی تیزی نیاز داشته باشید، یک ابزار چندگانه خوب به شما آرامش خاطر می دهد که همه اینها و خیلی چیزهای دیگر را یکجا دارید.

11. چکش ماشین

این ابزار کوچک می تواند زندگی شما را نجات دهد! در حالی که ممکن است بتوانید از چراغ قوه تاکتیکی خود برای شکستن شیشه ماشین در مواقع اضطراری استفاده کنید، بسیاری از مردم از کار نکردن این ویژگی شکایت دارند.

شکستن شیشه و فرار از ماشین با چکش یا ابزار فرار اضطراری بسیار ساده تر است. اکثر آنها با یک کاتر کمربند ایمنی نیز ارائه می شوند.

(وسایل ضروری مخصوص زمستان)

12. مایع برف پاک کن

بیرون سرده، و رانندگی در هر نوع بارش – باران، برف، یخ – شوخی نیست! برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از ریختن برف در زمستان و مبارزه با کثیفی جاده که به پنجره شما سرایت می کند، به یک پشتیبان یا همان مایع برف پاک کن نیاز دارید.

بدون دید، به جاده نروید! مایع برف پاک کن شیشه یکی از ضرورت های خودرو در زمستان می باشد، که بزرگترین سیستم پشتیبانی شما برای قابل مشاهده بودن جاده و روشن نگه داشتن مسیر شما در طول این ماه های آب و هوایی غیرقابل پیش بینی، است.

13. یخ خراش یا برف خراش

اگر روی شیشه جلوی خود برف دارید، جایی نمی روید. یخ‌خراش یا برف‌ خراش برای دارندگان خودرو در مناطق پوشیده از برف بسیار مهم است.

در دست داشتن یکی از این ابزارها، در زمان صرفه جویی می کند و به شما کمک می کند تا از خراشیدگی و تلاش های ناخوشایند برای از بین بردن برف با وسایل دم دستی جلوگیری کند. همچنین باید مطمئن شوید که برف را از روی سقف خود پاک می‌کنید، زیرا یا از پشت کثیف میشود و دید شیشه پشت ماشین را می گیرد، یا به سادگی آنقدر برف آب می‌شود که در حین رانندگی روی شیشه جلو شما بلغزد.

14. لباس گرم

هوای زمستان قابل پیش بینی نیست. شما ممکن است تنها با یک ژاکت از خانه خارج شوید، اما هنگام خروج از محل کار متوجه شوید که برای اینکه سالم به خانه برسید به دستکش و شال هم نیازدارید. پس حتما لباس اضافه برای خود بردارید.

پتو را هم فراموش نکنید! پتو علاوه بر اینکه شما را گرم نگه می دارد، برای پیک نیک، هم یک وسیله ضروری در خودرو شما می باشد.
البته پیشنهاد می کنم قبل از سر زدن به جاده در زمستان مقاله رانندگی ایمن در زمستان را برای داشتن یک سفر آسوده و بی خطر بخونید.

این 14 وسیله از پیشنهاد های ما برای نگهداری در خودرو هستند، که خوشبختانه جای زیادی رو هم اشغال نمی کنند. پس از نگهداری آنها خود داری نکنید.
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *