مقالات

4 اقدام که هنگامی که خودرو وسط جاده خاموش کرد باید انجام دهید.

هیچ چیز به اندازه زمانی که ماشین شما شروع به ایجاد دردسر وقتی که در حال رانندگی در جاده هستید می‌کند، اذیت کننده نیست. چرا چنین اتفاقی می افتد؟ و اگر ماشین شما در حین رانندگی خاموش شود چه اقداماتی می توانید انجام دهید؟ در ادامه باهم تمامی این مسائل را بررسی می‌کنیم.


3 دلیل خاموش شدن ماشین در حین رانندگی

1. اتمام سوخت یکی از شایع ترین دلیل های خاموش شدن ماشین در جاده ست، که برای بهترین های ما هم ممکن است اتفاق بیفتد. با این حال، اگر این اتفاق برای شما افتاد، ممکن است لازم باشد از کسی بخواهید به نشانگر سوخت شما نگاهی بیندازد، زیرا ممکن است به شما یک قرائت اشتباه بدهد.
2. مشکلات دینام نیز یک دلیل دیگر می‌تواند باشد. هنگامی که دینام مشکلی داشته باشد، باتری خودرو نیز به درستی کار نمی‌کند. باتری فقط می تواند مدت زیادی قبل از تخلیه کامل آن کار کند. برای فهم بهتر این مشکل می‌توانید در مقاله رابطه باتری و دینام چیست وظیفه آنها در خودرو بیشتر در این باره بخوانید.
3. ممکن است سوئیچ جرقه زنی خراب باشد. هنگامی که سوئیچ احتراق فرسوده می شود، ممکن است به دلیل لرزش هایی مانند برخورد با یک قطعه ناهموار در جاده، قدرت موتور از بین برود. این افت قدرت باعث می شود موتور خودرو در حین رانندگی خاموش شود.

4 اقدامی که باید هنگام خاموش شدن خودرو در جاده انجام دهید:

اولویت اصلی شما باید ایمنی خود و سایر سرنشینان باشد. اگر ماشینتان در حین رانندگی از کار افتاد این کارها را انجام دهید:

1. ماشین را به کنار جاده هدایت کنید.

سعی کنید وحشت نکنید. علیرغم از بین رفتن فرمان برقی و ترمزها، هنوز هم می توان خودرو را کنار زد و در کنار جاده توقف کرد. فقط مشکل تر خواهد بود. اگر کاهش سرعت برایتان سخت است، به سمت یک منطقه امن حرکت کنید و از ترمز اضطراری استفاده کنید. اگر نمی‌توانید فوراً ماشین را مجدداً راه‌اندازی کنید، سعی کنید خارج از مسیر رانندگان دیگر پارک کنید.

2. سعی کنید ماشین را دوباره راه اندازی کنید.

اگر بتوانید خودرو خود را مجدداً راه اندازی کنید، عالی است، اما با وجود این نشانگر واضح، الزامیست که شما هنوز باید برای ارزیابی مشکل به تعمیرگاه بروید.

3. فلاشرهای اضطراری خود را روشن کنید.

باز هم، ایمنی در اولویت است و مهمترین چیز در این سناریو است. اگر خودرو قادر به راه اندازی مجدد نبود، به سایر رانندگان اطلاع دهید که با مشکل مواجه هستید و با روشن کردن فلاشرها از آنها بخواهید به شما و وسیله نقلیه تان کمی فضا بدهند.

4. برای کمک تماس بگیرید.

با کسی تماس بگیرید تا ماشین شما را به تعمیرگاه ببرد. شما می‌توانید با امداد های بین شهری برای کمک تماس بگیرید. این مشکلیست که می‌خواهید در اسرع وقت آن را رفع کنید.

چگونه خطر خاموش شدن ماشین را در حین رانندگی کاهش دهیم؟

از آنجایی که عوامل متعددی وجود دارد که می تواند باعث خاموش شدن خودرو شما در حین رانندگی شود، مهم است که همیشه از سلامت خودرو خود آگاه باشید. یکی از کارهای عاقلانه تست باتری و دینام قبل از شروع سفر خود است. درباره دیگر اقداماتی که قبل از سر زدن به جاده باید انجام دهید، در مقاله 6 کار که باید قبل از شروع سفر برای خودروتان انجام دهید! بخوانید.

به یاد داشته یاشید هر دلیلی که باعث خرابی ماشین شما شده است، باید توسط تعمیرکاری با تجربه بررسی شود. بعلاوه اگر عمر باتری خودرو شما نیز از 3 سال عبور کرده است بهتر است قبل از ورود به جاده آن را تعویض کنید. شما می‌توانید باتری مناسب خودرو خود را از ما خریداری کنید.
برای خرید باتری از طریق سایت، اینستاگرام یا تماس با شماره 38381000 اقدام کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *