مقالات

5 نکته نگهداری باتری خودرو در تابستان

اکثر ما تابستان و گرما را دوست داریم. متأسفانه، باتری های ماشین یا کامیون شما کاملا مخالف هستند. گرمای شدید تابستان می‌تواند باتری شما را خراب و فرسوده کند و طول عمر آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در واقع، احتمال خرابی باتری خودروها و کامیون ها در هوای گرم بیشتر از هوای سرد است.

پس در ادامه با ما همراه باشید تا نکات نگهداری باتری خودرو در تابستان را توضیح دهیم.


خب قبل از اینکه که نکات مراقبتی برسیم سوال است که چرا باتری ماشین در هوای گرم خراب می‌شود؟

دلیل خرابی باتری در تابستان

گرمای بیش از حد باعث می‌شود مایع موجود در باتری شما تبخیر شود، شارژ باتری ضعیف شده و باعث خوردگی صفحات می‌شود.
این در نهایت منجر به سولفاته شدن (کریستال های تشکیل شده بر روی صفحات باتری) می‌شود که در نتیجه باتری شما را غیر قابل استفاده می‌کند.
سولفاته شدن بست های باتری از دلایل مهم خرابی زودرس باتری است که می‌توانید در مقاله سولفاته شدن باتری چیست و چطور از آن جلوگیری کنیم؟ همه چیز درباره آن را بخوانید.
خوشبختانه، شما می‌توانید با یادگیری چگونگی تأثیر تابستان بر باتری خودرو و انجام برخی مراقبت های اساسی از این امر جلوگیری کنید. در اینجا 5 روش برتر ما برای نگهداری باتری خودرو در تابستان آورده شده است.

نکات نگهداری باطری خودرو در زمستان

1. پارک کردن در سایه

یک راه عالی برای حفظ باتری، انجام اقدامات ساده‌ای مانند پارک کردن وسیله نقلیه خود در یک گاراژ یا مکانی است که در آن سایه وجود دارد. هنگامی که ماشین خود را زیر نور مستقیم خورشید می‌گذارید، کاپوت به سرعت گرم می‌شود و آسیب حرارتی را تسریع می کند.
دوری از مناطقی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند به کاهش چند درجه ای دما کمک می‌کند که می‌تواند نقش مهمی در افزایش عمر باتری ماشین شما داشته باشد.

2. پایانه های باتری خود را تمیز کنید

کثیفی و خوردگی تأثیر منفی بر عملکرد باتری شما دارد. خاک به عنوان یک هادی عمل می‌کند و انرژی باتری شما را سریعتر تخلیه می‌کند. به همین ترتیب، خوردگی روی پایانه های باتری شما به عنوان یک عایق عمل می‌کند و جریان انرژی را مختل می‌کند و باعث می‌شود باتری شما برای انجام کار خود بسیار سخت تر کار کند.

راه های مختلفی برای تمیز نگه داشتن پایانه های باتری وجود دارد. محافظ های ترمینال و اسپری ضد خوردگی برای جلوگیری از این امر عالی هستند.
اگر باتری شما در حال حاضر دارای خوردگی است (معمولاً به رنگ آبی ظاهر می‌شوند) می توانید آن را با استفاده از برس پایانه باتری و محلول جوش شیرین و آب تمیز کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که ترمینال های خود را در طول سال به طور مرتب چک کنید تا مطمئن شوید که هیچ خوردگی جدیدی ظاهر نشده است.
روش دسولفاته کردن بست های باتری را در مقاله راهنمایی رسوب زدایی و دسولفاته کردن باتری ماشین بخوانید.

3. از رانندگی در مسافت های کوتاه خودداری کنید

سفرهای کوتاه فشار بیشتری به باتری ماشین شما وارد می کند. دلیل آن این است که دینام پس از روشن کردن موتور به زمان نیاز دارد تا باتری را شارژ کند. در صورت امکان، از سفرهای کوتاه در جایی که مکررا موتور را روشن و خاموش می‌کنید، خودداری کنید.

4. شارژ قطره ای باتری

استفاده از شارژر قطره‌ای با نگهدارنده در طول ماه‌های تابستان می‌تواند به کاهش تخلیه ناشی از دمای بالا کمک کند. این امر به ویژه برای وسایل نقلیه‌ای که برای مدت طولانی استفاده نشده بسیار مهم است. استفاده از شارژر باتری خودرو به حفظ عمر باتری و جلوگیری از خاموش شدن آن در زمان عدم استفاده کمک می کند.

5. یک جایگزین را هوشمندانه انتخاب کنید

هنگام انتخاب یک باتری خودرو یا کامیون جایگزین، ما انواع باتری های اتمی را توصیه می کنیم، زیرا در جلوگیری از تجمع سولفاتاسیون بهتر از باتری های اتمی هستند و نگهداری از آنها ساده تر است.

اگر در مورد وضعیت باتری خودرو یا کامیون خود سوالی دارید یا نیاز به تعمیر، سرویس و نگهداری باتری خودرو در تابستان دارید، برای تست رایگان باتری و بررسی دینام خود می‌توانید به فروشگاه محلی جوادپور مراجعه کنید. یا از طریق تماس با شماره 38381000 به کارکنان آموزش دیده و آگاه ما اجازه دهید تا به مکان شما بیایند و باتری شما را آزمایش کنند و مشکل را تشخیص دهند.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *